Facebook Aktiflik Artırma Yolları

youtube abone kasma
Youtube Abone Nasıl Kasılır?
Ocak 18, 2019
sosyal medya hesap yönetimi nedir
Sosyal Medya Hesap Yönetimi Nedir?
Ocak 27, 2019

Facebook kullanarak fenomen olmak eğer tüyoları bilirseniz oldukça kolay. Facebook’ta en çok tıklanan ve dikkat çeken paylaşımların sizi tarafından olmasını istiyorsanız birkaç basit tüyo ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Tüyoları öğrenmeden önce Facebook fotoğraf ve içerik paylaşımlarının herkese açık olarak paylaşılması şarttır. Bu şekilde daha çok kullanıcıya hitap edebilir ve yeni takipçiler kazanabilirsiniz. Ürettiği içerikleri Facebook üzerinden belirli bir kitleye ulaşmayı düşünen içerik sitesi ve markalar Facebook aktiflik arttırma yolları önerilerini dikkate alarak kendilerini geliştirmelidir. Aynı zamanda facebook sayfa beğenisi satın al hizmetimize de göz atmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Facebook postlarının daha fazla kişi tarafından görülmesi için kullanılacak yöntemlerden biri laf kalabalığı yapmamaktır. Postun uzunluğunun 40 ila 70 karakter uzunluğunda olması okuyucunun postu gördüğünde okumaya başlamasını sağlarken uzun postları kullanıcıların tıklamadan atlama oranları yüksektir. Bu nedenle az ve öz içerikler her daim daha fazla ilgi uyandırır.

Facebook Linkli Paylaşımları Daha Fazla Dikkat Çekiyor

Facebook’ta link paylaşımı yapmak postun tıklanma sayısını olumlu yönde etkiler. Linkli paylaşımlarda organik erişim daha fazla olur. Facebook kullanıcılarının takipçi arttırma ve tıklanma oranında artış sağlama amaçlarını gerçekleştirmek için postu link olarak paylaşmaktır. Fotoğraf ya da içerikle beraber paylaşılan postlar daha az ilgi görür.

Tüm sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi güncel olayları yakalamak Facebook post tıklanma sayısı arttırma konusunda da başarı sağlar. Twitter en güncel haberlerin yer aldığı sosyal medya aracı olduğundan Facebook içeriklerini üretirken yardım almakta fayda vardır. Güncel konularda kişiler yeni bakış açılarını görmek isteyeceğinden herkesi olayın farklı tarafından bakmaya davet edilebilir. Sosyal medyayı bir nevi eğlence amacıyla kullandığımızdan bilgi ya da eğlence içerikli paylaşımlar da Facebook kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başarır. Bu iki noktayı da dikkate alan içerikler üretildiğinde içerik daha ilgi çekici ve tıklanır hale gelebilir.

Tartışma Ortamı Paylaşımları Etkileşim Artırın

Facebook gerçek ve tüzel kişilerin kullanımına açık olan bir sosyal medya aracı olarak en dikkat çeken ve tıklanan paylaşımlar arasında fikir üretmeyi ve tartışma yaratmayı sağlayan içeriklerdir. Bu paylaşımların temel özelliği ise soru sorularak kullanıcıdan cevap almak istenmesidir. Facebook postlarının organik erişimi arttırmak için yorum, beğeni almak gerektiğinden paylaşımlarda organik erişimin artmasını sağlayan yorum sayısıdır. Yorum kazanmak için de hitap edilen kitlenin fikirlerini belirtmesi istenir ve konuya davet edici sorular ile dikkat çekilir. Konunun ilgi çekici ve herkesi ilgilendiren bir konu olması kişilerin konuyu sahiplenmesini sağlar.

Post tıklanma oranlarının yüksek olması, beğeni ya da yorum olmasa da organik erişimin artmasını sağlar. Kullanıcıların postlara tıklaması o sayfanın ya da ilgili içeriğin dikkatini çektiğin gösterdiğini gösterir. Güncel olan içerikler ilgiyi toplamak için en iyi fırsatlardan biridir. İçeriklerin anlamlı, güncel ve özgün olması da sayfanın başarısını ve hitap ettiği kitleyi daha kaliteli kılar. Bu yazımızda facebook sayfasının yada hesabının nasıl daha aktif kullanabiliriz onu anlattık isterseniz Youtube abone nasıl kasılır isimli makalemize de göz atabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sucuris