instagram unfollow
Instagram Hesabım Başkalarını Takip Ediyor
Ocak 13, 2018
Instagram Butik Açmak ve Satış Yapma
Ocak 20, 2018
Hepsini Göster
instagram-anket-yapmak

instagram-anket-yapmak

Instagram, en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Instagram’a geçtiğimiz aylarda gelen yeni özellikle birlikte hikâye bölümünden takipçilerinize istediğiniz şekilde anket hazırlayabiliyorsunuz. Instagram üzerinden yapacağınız ankette bir soru sorarak, sorulara seçenek belirleyebiliyorsunuz. Peki, Instagram’da nasıl anket yapılır? Instagram’da hikâyede nasıl soru sorulur?

En çok kullandığımız sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, aldığı yeni güncellemeyle kullanıcılarını bir kez daha şaşırttı. Instagram’a anket özelliği eklendi. Peki, Instagram’ın bu yeni özelliği nasıl kullanılır?

Yeniliğe doymayan Instagram, son güncellemesiyle birlikte kullanıcılarına hikaye üzerinden anket yapabilme seçeneğini sundu.

Son güncelleme notlarında yer alan anket özelliğinin nasıl yapıldığı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Instagram’da anket nasıl yapılıyor ve bu anketin sonuçları nasıl belli oluyor? Instagram’da ankete verilen oyları hikaye sahibi görebiliyor mu? Tüm merak edilen soruları sizler için cevapladık.

Instagram’da bir fotoğraf üzerinde hikayenizde anket oluşturmak için hikaye bölümüne girerek bir fotoğraf belirlemeniz gerekiyor. Ardından sağ üst köşede yer alan gülen surat ifadesine tıklayarak “Anket” yazan bölüme tıklamanız gerekiyor. Burada “Soru sor” ve alt tarafta “Evet – Hayır” kısımları bize göz kırpıyor. Soru sor bölümüne sorumuzu yazdıktan sonra evet ve hayır yazan kısımlara uygun cevapları yerleştirerek anketi oluşturmuş oluyoruz. Daha sonrasında normal hikaye ekler gibi hikayeyi paylaşıyor ve sonuçları bekliyoruz.

Instagram hikaye bölümünde fotoğraf ya da videoya anket ekleyebilirsiniz. Hikayeye anket ekleyebilmeniz için çıkartmalar kısmına gelerek anket seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle hikayenize kimlerin baktığının yanı sıra kimlerin oy verdiğini, kimlerin oy vermediğini ve toplam oy sayısını görüntüleyebilirsiniz. Hikayeyi paylaşan ve anketi oluşturan kişi, hikayesinin kimlerin gördüğünü, toplam oy sayısını, oy yüzdesini ve kimlerin hangi seçeneğe oy verdiğini görebilir. Instagram anket özelliği hem Android hem de iOS platformlarında kullanılabiliyor. Anketinizi paylaştıktan sonra hikayenizi görüntüleyebilen herkes hemen oy vermeye başlayabilir. Birisi ankette herhangi bir seçeneğe oy verdiğinde ise oy oranlarını görebiliyor. Aynı zamanda hikayeye oy veren bir kişi daha sonra hikayeyi görüntülerse oy durumunu da görebiliyor.

Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sucuris