Instagram Aracılığı ile Para Kazanmak

Sosyal Medya Güvenlik Stratejileri
Haziran 30, 2018
İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar?
Kasım 25, 2018

 

İntagramdan Para Kazanmak

 

İnstagram son zamanlarda sadece fotoğrafların ve videoların paylaşıldığı bir alan olmanın dışında ticaret amacı ile de kullanılmaya başlanmıştır. Bazı kullanıcılar instagram aracılığı ile para kazanmaya başlamışlardır. Özellikle evinin rahatlığında para kazanmayı hedefleyen kullanıcıların ve el emeklerini satmak isteyen ev hanımlarının instagram üzerinden satış yaptıkları görülmektedir. Sosyal medya üzerinden para kazanmak gibi bir hedefiniz var ve bunu instagram üzerinden yapmayı planlıyor iseniz bazı taktikleri bilmeniz gerekmektedir. Peki, instagram aracılığı ile nasıl para kazanılır? Konusundaki tüm detayları yazımızda bulabileceksiniz.

 

İnstagram Aracılığı İle Nasıl Para Kazanılır?

 

Bugünler de pek çok kişi instagram aracılığı ile nasıl para kazanılır? Konusu üzerine oldukça fazla düşünmektedir. Hata bu alandan bazı yollar ile ekonomik gelir elde eden kullanıcılar bulunmaktadır. Doğru ürün tercihi ve uygun fiyat seçenekleri, şeffaf kargo gibi seçenekler ile tercih edilebilirliğinizi artırabilirsiniz. Size sorulan sorulara verdiğiniz cevaplar ve hemen dönüş sağlamanız da yine sizi ön plana çıkaran etmenler arasında yer almaktadır.

İnstagramda çok takipçiniz var ise reklam alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnstagram profilinizi çok daha profesyonel bir hale getirerek takipçi sayınızı artırarak firmaların dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Böylece firmalar sayfanıza reklam vermek isteyecektir. Reklam veren firmalar genel olarak son derece aktif olan hesaplara reklamlarını vermeyi tercih etmektedirler. Reklamların size getirisi oldukça iyi miktarlarda olacaktır. Takipçileriniz ne kadar artıyor ise alacağınız para da o doğrultuda artış göstermektedir. Bu nedenle reklam aldıktan sonra sayfanız için biraz daha fazla özenle çalışmanız gerekmektedir. Kalıcı olarak bu sektörden gelir elde etme hedefinizden ayrılmamak için sayfanızın büyüyerek yoluna devam etmesi gerektiğini sakın unutmayınız.

Bir diğer para kazanmanızı sağlayacak konu ise instagram üzerinden satış yapmaktır. Kendi üretiminiz olan ürünleri veya pazarlamasını yaptığınız ürünleri bu platform üzerinden satarak para kazanabilirisiniz. İnstagram aracılığı ile nasıl para kazanılır? Sorusu için iki farklı seçenek sunduk. İnstagram hesabınızda neler satabileceğinizi biraz daha detaylandıralım. Bu nedenle yazımızı incelemeye devam etmenizi önermekteyiz.

Neler Satılır?

İlk olarak instagram aracılığı ile nasıl para kazanılır? Sorusu için ticaret yaparak cevabını veriyor iseniz nelerin bu platformda satılabileceği konusuna dikkat etmelisiniz.

İnstagram hesaplarına şöyle bir göz attığınızda genel olarak yöresel ürünler satanların, arugami ürünler, bebek giyim, kadın giyim, özel tasarım ürünlerin satışını yapıldığını fark edeceksiniz. Yepyeni bir ürün ile bu mecrada satış yapmanız veya tanıtım yapmanız biraz daha güç olabilir. Ancak bilindik ürünleri tercih ettiğinizde de farkınızı ortaya koyarak rakiplerinize fark etmeniz gerekmektedir.

Sizin ile aynı ürünü satan mutlaka olacaktır. Bu nedenle fiyat belirlemenizi en doğru şekilde yapmanız gerekmektedir. Diğerlerinden biraz daha uygun fiyat teklifi sunarak dikkatleri sayfanıza çekebilirsiniz.

Sayfayı Büyütmek İçin Tüyolar

Satış yapmak amacı ile düzenlemiş olduğunuz sayfanızda küçük çekilişler, kampanyalar düzenleyerek sayfanızın paylaşımını artırabilirsiniz. Bu da sizi çok daha fazla potansiyel müşteriye ulaştıracaktır.  Bunların dışında sayfanızın bilinirliğini hızlı bir şekilde arttırmak için tarafımızdan sağladığımız Instagram takipçi ve aylık beğeni hizmetlerimize göz atabilirsiniz.

1 Comment

  1. Sergen dedi ki:

    Gerçekten yararlı bir makale teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sucuris