Instagram Butik Açmak ve Satış Yapma

instagram-anket-yapmak
Instagram’da Anket Yapmak
Ocak 15, 2018
Instagram’da Trend Olabilmek İçin Önemli Olan Şeyler
Haziran 13, 2018
Hepsini Göster

instagram butikleri ve satış yapmak

Ülkemizde ticaret amaçlı açılan bir sürü Instagram sayfası vardır. Artık her kurumun, firmanın, küçük esnafların bile bir ticaret sayfası bulunmaktadır.

Instagram’ın günümüzde 500 milyonu aşkın kullanıcısı bulunmaktadır. Birçok kişi tarafından bu platform sanal bir pazar olarak düşünülmektedir. Günümüzde internetten yapılan alışverişler iyice arttı ve bu sebeple internetin her yerinde yoğun şekilde e-ticaret siteleri, pazarlar oluşmaya başladı.

Instagram’da butik açmadan önce nasıl bir strateji izleyeceğinizi belirlemelisiniz. Kendi ürettiğiniz giysileri satabilir veya başkası tarafından üretilen giysileri Instagram üzerinden satabilirsiniz. Aynı şekilde ürünleri yurt dışında ucuza getirerek, pahalıya da satabilirsiniz.

Bir butik açmak için öncelikle ne satacağınızı bilmelisiniz. Butik giyim üzerine birçok müşteri bulabilirsiniz. Kararınızı verdikten sonra hesap açarak kendinize bir logo yapmalı ve bu logoyu profil fotoğrafı olarak sunmalısınız. Dikkat çekici bir isim ile birlikte telefon numarasını ve kargonun ücretli olup olmadığını biyografi alanına ekleyerek ürünlerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

instagram satış oranları

instagram satış oranları

Yukarıdaki grafik şemasında da gördüğünüz gibi her geçen yıl ülkemizin internetten alım-satımı artmıştır. Teknoloji ve diğer ürünlerden daha çok “giyim” ürünleri satılmıştır.

 

Ülkemizdeki vergiden, mülki arazi fiyatlarından ve daha çok yerleşmeli gelen tüccarların etkisi ile neredeyse giyim – aksesuar mağazası olan herkes sosyal medya üzerinden satış yapıyor.

Tabi internette bunlara ilgi artınca da internet, firmalar için bulunmaz bir platform haline geliyor.

Neler satılıyor?

Yüksek takipçiye sahip butik sayfalarının 3 aylık verileri

Ayakkabı (11.079)

Giyim (13.961)

İç Giyim (9.806)

Aksesuar (6.086)

Çocuk Giyim (5.164)

Aksesuar (371)

Ayakkabı (1.916)

Elbise (453)

Eşofman (306)

Etek (43)

Gömlek (43)

Hırka & Yelek (201)

İç Giyim & Pijama (628)

Kazak & Süveter (50)

Mayo & Bikini (30)

Mont, Ceket & Kaban (500)

Pantolon & Şort (143)

Sweatshirt (112

Kostüm (1.482)

Dans Kıyafeti (172)

Yukarıdaki verilerden de görüldüğü gibi Instagram’da butiklerde daha çok aksesuar ve ayakkabılar satılmaktadır.

Nasıl satacaksınız?

1-Kurumsal Özellik edinin:

Hesabınızdaki işletmeleri için kurumsal bir hesap oluşturmalısınız. Hesabınızı internet sitenize bağlamak müşterilerinizin gözünde resmiyet ve güven kazandırır.

2-Göze çarpan grafikler:

Ürününüz müşterinin gözüne girmeli ve şık bir tasarımı ile onu etkilemelidir. Kullanıcıların ilgisini çekerseniz, satış potansiyeliniz de dolaylı olarak artacaktır.

3-Hashtagler:

Instagram’da en çok kullanılan hashtagleri bulun ve abartmadan bunları paylaşımlarınızda kullanın.

SosyalMağza Size Neler Sunuyor?

Güvenilir Görünün

Öncelikle bir satışı gerçekleştirmek istiyorsanız sanal ortamda güvenilir görünmeniz gerekmektedir. Bu güveni instagram üzerinde sağlayan şey ise takipçi sayınızdır. Kendinizden pay biçerek düşünün siz olsanız takipçisi düşük bir sayfadan alışveriş yapar mıydınız? Cevabınız tabiki hayır olacaktır bu yüzden SosyalMağza olarak sizlere instagram takipçi satın alma hizmetleri sunuyoruz. Aldığınız takipçiler sayesinde instagram sayfanız daha güvenilir bir hale gelecektir.

Yeni Müşteriler Yakalayın

Önemli olan bir diğer faktör ise instagram üzerinizde takipçi sayınıza oranla aldığınız takipçilerin gerçek olduğunu göstermek amacı ile beğenilere oranıdır. Biz bu oranı sizler ile paylaşıyor ve oto beğeni hizmetlerimiz için profilinizi zirvelere çıkarıyoruz. Oto Beğeni hizmetimiz 1 ay boyunca sizlerin göndermiş olduğu her fotoğrafa organik olarak sistemden beğeniler gönderiyor ve bu beğeniler sayesinde keşfette ve fotoğrafta kullanmış olduğunuz etiketlerde ön sıralara çıkmanızı sağlıyoruz. Böylece yeni müşteriler edinmeniz çok kolay bir hal alıyor.

Tam Otomatik Instagram İşlemleri

Butik müşterilerimiz ile ekstra bir ilgi gösteriyoruz! Gerekli lisanslı masaüstü programlar sayesinde satış hacminizi inanılmaz derecede arttırıyoruz. Sizlere lisanslı olarak satışını yaptığımız programımız sizler için bir kişi instagram’da neler yapabiliyorsa tam otomatik olarak gerçekleştiriyor, günlük vaktinizi çok fazla harcamadan instagram’ı aktif olarak kullanmanızı sağlıyor. Sizler için ayarlamış olduğunuz rakip firmanın, etkiketlerde paylaşım yapanların veya lokasyon seçili olarak gönderi yapanları otomatik olarak spama düşmeden takip ediyor, anasayfanızda takip ettiğiniz kullanıcıların gönderilerini otomatik olarak gün boyu beğeniyor ve dilerseniz ayarlamış olduğunuz yorumları keşfetteki diğer sayfalara gönderiyor böylece sizler için müşteri yakalıyoruz.

InstaRobot programımız daha detaylı öğrenmek için lütfen WhatsApp hattımızdan bizler ile iletişime geçiniz.

Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sucuris