Instagram Hesabım Başkalarını Takip Ediyor

instagram yasal
Takipçi Satın Almak Yasal Mı
Ocak 12, 2018
instagram-anket-yapmak
Instagram’da Anket Yapmak
Ocak 15, 2018
Hepsini Göster
instagram unfollow

instagram unfollow

Instagram hesabınızın kendi kendine başka hesapları takip ediyorsa, bunu normal karşılamamanız gerekiyor. Ücretsiz takipçi kazanma gibi Instagram’ın desteklemediği ve hesaplarınıza zarar veren uygulamalara giriş yaparsanız böyle bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Bu tarz ücretsiz takipçi kazandırdığını söyleyen uygulamalardan uzak kalmalısınız. Üstelik sadece kullanıcı adınızı değil, sisteme giriş yaparken şifrenizi de yazdığınız için API sayesinde havuza dahil olursunuz. Hatta uygulama yöneticisi isterse sizin şifrenizi görerek hesabınızı bile elinizden alabilir. API sayesinde dahil olduğunuz havuzda, başkalarını takip eder hatta fotoğraflarını beğenirsiniz. Sizden Instagram şifrenizi isteyen hiçbir uygulamaya giriş yapmamalısınız.

Buraya kadar güzel güzel anlattık, hatta biraz sizi azarladık. Peki, bu durumdan nasıl kurtulabiliriz?

Yalnızca iki adımda bu sorunu çözeceğiz. Öncelikle Instagram’a web uygulaması üzerinden giriş yaparak izin verdiğiniz uygulamalara göz atın. Eğer izin verdiğiniz ve anlamını bile bilmediğiniz uygulamalar varsa bunları kaldırmalısınız. Eğer hiçbir uygulamaya izin vermediyseniz, sistem direkt olarak sizin şifrenizi bünyesinde bulunduruyor ve bunu kullanıyor demektir.

İster mobil uygulama ister de tarayıcı üzerinden Instagram’a giriş yaptıktan sonra şifre değiştirme bölümünden şifrenizi değiştirin. Bu adımdan sonra daha önceki tüm cihazlardan çıkış yapılacak ve dolayısıyla tüm sistemlerden kullanıcı kaydını düşecektir. Bu sayede kimseyi takip etmeyecek ve fotoğraf beğenmeyeceksiniz.

Instagram için takipçi oldukça fazla önem arz ettiği için pek çok ücretsiz olduğunu iddia eden fakat hesaplarınızı sömürerek 5-10 takipçi gönderen uygulamalar insanları cezbetmektedir. Bu uygulamaların hepsi şifrenizi istemekte ya da Instagram’a giriş yapmanızı talep etmektedir. Bu uygulamaları asla kullanmayın. Bu uygulamaları kullanmadığınız taktirde, Instagram hesabınızda kendi kendine takip etme durumu olmayacaktır. Şifrenizi vermeden takipçi arttırmak için ise sitemize göz atabilir ve yalnızca kullanıcı adınızı bizlere vererek takipçi satın alabilirsiniz.

Uzun lafın kısası, hiçbir şey sebepsiz olmaz. Yukarıdaki uygulamaları uyguladıysanız, artık hesabınız güvende demektir. Ancak yine aynı tuzaklara düşmemek için bahsettiğimiz konulara dikkat etmelisiniz. Birkaç takipçi için onlarca, yüzlerce belki de binlerce takipçili hesabı başkalarının eline altın tepside sunmak pek mantıklı olmasa gerek.

Güveinir şekilde instagram takipçi satın almak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sucuris