Nasıl Takipçi Alınır
Ocak 8, 2018
instagram takipçi güvenilir mi
Instagram Takipçi Almak Güvenilir Mi?
Ocak 10, 2018
Hepsini Göster

instagram organik takipci

Bir marka veya tanınmış kişi olarak Instagram’da yeniyseniz ya da takipçi sayınız az ise fotoğraf paylaşarak takipçi sayısını arttırmak, başka bir deyişle organik takipçi kazanmak oldukça zahmetli olacaktır. Özellik markalar için ilk defa açılan Instagram hesaplarının takipçi kazanması için büyük bir çaba harcamalısınız. Bu yazımızda Instagram’da organik takipçi arttırma yollarını sizlerle paylaşacağız.

Instagram Organik Takipçi Kazanma Yolları

Hashtagları kullanmalısınız. İster kişisel hesabınız ister markanız için açtığınız Instagram sayfanızın takipçi sayısını arttırmak için doğru hashtagları kullanabilirsiniz. Yüklemiş olduğunuz fotoğraf kişisel hesabınızsa; #bulunduğunuzşehir, #fotoğrafıniçindebulunanögeler (örneğin kahve) gibi etiketleri tercih edin.

Marka hesaplarınız için ise mutlaka marka ismi ile oluşturduğunuz hashtagi paylaşımınıza ekleyin. Instagram’da en çok kullanılan ve en fazla etkileşim alan tagler şunlardır; #ff, #instafollow, #l4l, #tagforlikes, #followback.

Diğer yandan ilgili içerikleri beğenmeyi unutmayın. Yapılan istatistikler sonucu her 100 fotoğraf beğenildiğinde 6 takipçi kazanıldığı tespit edilmiştir.

Marka sayfanız için takipçi kazanmaya uğraşıyorsanız, markanızla alakalı olarak ufak hediyelerle bunu başarabilirsiniz. Bu yarışmalarda beğen – etiketle – paylaş konsepti dışında markanızla ilgili soru sorarak insanların bilgilenmesini, markanızı tanımasını sağlayabilirsiniz.

Özel İçerikler Üretin

Yine marka hesabınızın beğenilerini ve takipçi sayısını arttırmak için Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya hesaplarınızda Instagram hesabınızı paylaşabilirsiniz. Bunun dışında Instagram’da özel içerikleri paylaşabilirsiniz. Örneğin bir film şirketiyseniz, Instagram hesabınızda yalnızca kamera arkası görüntülerini paylaşabilirsiniz.

Fotoğraflarınıza yapılan yorumlar da oldukça önemlidir. Yorum almak için, yorum yapmalısınız. İnsanların fotoğraflarına, o konuyla ilgili yorumlar yapın. Fotoğrafına ilgi ile yaklaştığınızı hisseden kullanıcılar kısa sürede Instagram hesabınızı takip edeceklerdir.

Aynı zamanda en fazla etkileşim alınan saatler 14:00 – 17:00 arasıdır. Mümkünse fotoğraflarınızı bu saatlerde yükleyin.

Kişisel hesabınız için Instagram takipçinizi arttırmak için çabalıyorsanız, #likeforlike ve #followforfollow gibi tagleri takip ederek yeni kişileri keşfedin, beğenin ve takip edin. Kısa zamanda onlarca kişi de sizi takip edecektir.

Öte yandan ekonomik olarak Instagram takipçi sayınızı organik olarak yükseltmek istiyorsanız en düşük bütçeler için bile uygun olan takipçi fiyatlarını SosyalMagza sitesi üzerinden görebilir, satın alabilirsiniz.

1 Comment

  1. Esra dedi ki:

    Cok faydalı oldu teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sucuris