Instagram’a nasıl reklam verilir?

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar?
Kasım 25, 2018
İnstagram ne zaman kuruldu
Aralık 2, 2018

İnstagramda Reklam

İnstagramda büyük küçük birçok firma reklam verebilmektedir. Daha çok müşteriye ulaşmak isteyen hemen her firma kullanıcısı oldukça fazla olan instagrama reklam vermeye yönelmektedir. Peki, İnstagram’a nasıl reklam verilir? Bu sorunun tüm detaylarını yazımızda bulabilirsiniz. Büyümek ve daha çok satış yapmak için reklamlara ihtiyacınız olduğunu unutmayınız. Televizyon reklamları kadar sosyal medya reklamlarının da pek çok kişiye ulaştığını ve satışlarınıza etkili olacağını göz ardı etmeyiniz. Büyümek için reklam firmanız için ilk şarttır. Ürünlerinizin tanıtımının çok kişiye ulaşması demek satışlarınızda yaşanacak artış demektir.

İnstagram’a Nasıl Reklam Verilir

Yazımızda sizin için aşama aşama İnstagram’a nasıl reklam verilir? Paylaşacağız. İlk olarak facebook hesabınızın olması gerektiğini belirterek sıralamamıza başlayalım.

  • İlk olarak Facebook hesabınızı Business Manager’a bağlamanız gerekmektedir. Bu kurulumu yaptıktan sonra sayfanın alt kısmında başla seçeneğini göreceksiniz. Ardından ekranınızda şirketiniz ile ilgili cevaplamanız gereken sorular belirecektir. Bu soruları cevaplandırdıktan sonra sizden facebook sayfanızı seçmeniz istenecektir.
  • Daha sonra instagramı kullanmanız için facebook reklam hesabınızı business manager ile eşleştirmeniz gerekmektedir. Artık hesabınızı seçebilir veya başka bir hesap için işlem yapabilirsiniz. Reklam hesabınız zaten varsa hesap ayarları seçeneğine giderek hesap adınızı kopyalayınız. Ardından da business manager da reklam hesabını talep et seçeneğini işaretleyerek kopyaladığınız adınızı buraya yapıştırınız.
  • Artık reklam yapmak istediğiniz instagram hesabını business ile bağlamanız gerekmektedir. Açılan sayfada instagram hesap bilgilerinizi girerek bir sonraki adıma geçiniz. Sayfa sizi bu sayfayı facebooka bağlamanız şeklinde yönlendirecektir.
  • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Power Editör kısmına geçerek reklamlarınızı verip veremeyeceğinizi görebilirsiniz. Tüm bu işlemlerin ardından instagram reklamları verebileceğinizi gösteren bir mesaj alacaksınız. Sayfanız için kampanya oluşturma seçeneklerini düzenleyerek reklamlarınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Reklamlarınızı için amaçları belirlemenizin ardından reklam set et ve reklam oluştur seçeneklerini tıklayınız. Ardından power editör seçeneğine gelerek reklam bütçenizi giriniz. Sonrasında ise reklamınız ile ilgili düzenlemeleri ve başlama bitiş tarihlerini belirlemeniz için sayfa sizi yönlendirecektir.

Gerekli tüm seçimleri yaptıktan sonra reklamınızın ön izlemesini ekranınızda göreceksiniz. Bu işleminde ardından değişiklikleri yükle seçeneği ile reklamınızı facebook a göndereceksiniz. Artık reklamınızı reklam yöneticisi kısmından görebilirsiniz.

Tüm bu uğraşların ardından artık instagramda reklamlarınız yayınlanmaya başlanmış olacaktır. Böylece İnstagram’a nasıl reklam verilir? Sıralamış bulunmaktayız.

Geri Dönüş

İşlemleri sırasına göre takip etmenizin ardından İnstagram’a nasıl reklam verilir? Sorusu artık cevap bulmuş olduğu için artık reklamların geri dönüşünü takip etmenin zamanı gelmiş bulunmaktadır.  Şimdi gelecek olan siparişlerin takibini yapmanın ve gelecek olan paraların keyfini sürme aşamasına gelmiş bulunmaktasınız. Verdiğiniz bu reklamlar ile hem satışlarınız hem de firmanızın bilinirliği artacaktır. Firma bilinirliği müşteri çekmek açısından oldukça önelidir. Bu nedenle reklamlarınıza ayırdığınız küçük bir bütçe ile çok fazla kar sağlayacağınızı göz ardı etmeyiniz. Firmanızın büyümesi için reklam ilk seçeneklerinizde yer almalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sucuris