Instagram’da Popüler Olmanın Yolları

social-media-wallpaper
Sosyal Medya Ruh Halimizle Yakından İlişkili
Haziran 20, 2018
Nisan 2018 İtibariyle Dünya Çapında En Ünlü Sosyal Ağ Siteleri
Haziran 23, 2018

Instagram’da popüler olmak, diğer sosyal medya platformlarına benze de, yine de bazı farklılıkları vardır. Sizde İntagram’da popüler olmak üzere yola çıktıysanız yazımız tam da size göre. İşte popüler olmanın yolları;

İlk önce Instagram profilinizin harika görünmesi gerekiyor. Hiç kimse kalitesiz görüntülere sahip bir profili takip etmeyecektir. Amacınız fotoğrafınızı sergilemekse, fotoğraflarınız iyi görünmelidir. Kötü bir fotoğraf yayınlamaktansa hiçbir şey yayınlanmamak daha iyidir.
Yapmanız gereken ilk şey; en iyi resimlerinizin yaklaşık 15 – 20 tanesini yüklemektir. Çok fazla resime sahip değilseniz, güzel resimler üzerinde çalışmaya devam edin ve sadece yüksek kaliteli göz alıcı fotoğraflar yayınladığınızdan emin olun.

Fotoğrafçılığınızı geliştirmek için güzel kompozisyonlara sahip görüntüler oluşturmaya çalışın ve ışığı kullanmayı öğrenin. Bu şekilde daha iyi fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Fotoğraf makinenizin ayarlarını nasıl kullanacağınızı öğrenin . Daha gelişmiş bir iPhone kamera uygulamasınıkullanmayı düşünebilirsiniz  .  Paylaşmadan önce en iyi şekilde görünmesini sağlamak için Instagram fotoğraflarınızı  bir fotoğraf editörü uygulamasıyla düzenleyin .

Fotoğrafınızı geliştirmek için zaman ayırmak, Instagram’da ünlü olmak için güzel bir yoldur. Bunun yanısıra belirli türde fotoğrafların Instagram üzerinde özellikle iyi olduğunu unutmayın. Özellikle; plaj fotoğrafları, yansımalar, silüetler en çok beğeni alan fotoğraf türleridir.

Instagram’da popüler olmak istiyorsanız, takipçilerinizin görmek istediği fotoğrafları yayınlayın. Bu yüzden genellikle sahil ve gün batımı fotoğrafları paylaşmalısınız. Eğer arkadaşlarınızla takıldığınız fotoğrafları paylaşıyorsanız, kullanıcıların sizi takip etmeye başlamasını beklemeyin. Bunlar, ciddi bir fotoğrafçının paylaşmak isteyeceği fotoğraf türleri değildir.

Metin görüntülerinin ne kadar havalı olduğuna bakılmaksızın asla metin görüntüleri yayınlamayın. Ayrıca çoğu insanın beğenmediği, rastgele ekran görüntüleri göndermekten de kaçının.

Bir sonraki adıma geçmeden önce Instagram hesabınızın herkese açık olduğundan emin olun. Fotoğraflarınız herkese açık değilse, yeni takipçileri çekmek uzunca bir zamanınızı alacak.

Son olarak, insanları sizi takip etmeye teşvik edecek bir profil açıklaması yazın. Doğru türde takipçi çekmek için kendinizi anlamlı bir şekilde tanımlayın. Örneğin; “IPhone manzara fotoğrafçısı ve sörfçü” gibi kendinizi tanımlayacak şeyler yazmalısınız. Bu popüler olmak için oldukça önemli bir başlangıçtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sucuris