Twitter’da Popüler Olmak İçin 10 Altın Kural

Instagram’da Trend Olabilmek İçin Önemli Olan Şeyler
Haziran 13, 2018
social-media-wallpaper
Sosyal Medya Ruh Halimizle Yakından İlişkili
Haziran 20, 2018
Hepsini Göster
twitter-renkli-logo

twitter-renkli-logo

Sosyal medya platformları popülerliğini arttırdıkça, insanlarda bu popülerlikten nasibini almak için takipçi toplamaya odaklanmış durumda. Twitter’da popüler olmak, birçok alanda avantajlar sağlayabileceği için önemli bir konuma sahiptir. Eğer sizde Twitter’da popüler olmak isteyenler arasındaysanız, şu on kuralı uygulamalısınız;

1. İlginç, Şeffaf Ve Kışkırtıcı Olun

Hayatınızla ilgili samimi haberleri paylaşarak bunları iyi bir hikayeye dönüştürebilirseniz, ve kullanıcıları harekete geçirecek içerikler paylaşırsanız size olan ilgi artacaktır.

2. Orantı Kurun

Bir spamcı gibi görünmekten kaçınmak için, takip ettiğiniz kişiler ile sizi takip eden kişiler arasında 200 veya 300’den fazla boşluk olmadığından emin olun. Takip ettiklerinizi takipçilerinizden daha düşük tutmaya çalışın.

3. Tutarlı Olun

Bir twitter varlığı oluşturduktan sonra Twitter’daki içeriği radikal bir şekilde değiştirmeyin. İnsanlar tutarlılığı sever ve bir sebepten dolayı sizi takip eder.

4. Soru-Cevap Yapın

– Cevapları kabul edin. Her bir cevaba tek tek cevap veremesenizde en azından genel bir teşekkür gönderin.

– Sorunuzu gün içinde birkaç kez tekrarlayın, böylece farklı saat dilimleri ve programlarla iletişim kurun. Çoğu insan çevrimiçi olduğu (genellikle hafta içi sabahları) zamanlardan birinin “ana zaman” olduğundan emin olun.

5. Kısaltma Yapın

bit.ly, tıklama ve performansınızı ölçmek için iyi bir yöntemdir, eğer böyle bir şey kullanmazsanız, Twitter, kendi yerleşik T.CO’yusunu kullanarak bağlantılarınızı otomatik olarak kısaltır.

6. İçeriklerinizde Görsel Şeyler Bulundurun

Herhangi bir sosyal medya platformunda resimlerin ne kadar önemli olduğunu kavramalısınız. Herhangi bir tweet’e eklenmiş bir görsel, görünürlüğü ve etkileşimi artıracaktır.

7. Bir Twitter İstemcisi Kullanın

Bir müşteri, kullanıcı, anahtar kelime vb. Tarafından gördüğünüz güncellemeleri sıralamaya yardımcı olabilir. Örneğin, ülkenizdeki tüm kişileri takip ediyor olabilirsiniz, ancak şehrinizdeki kullanıcıların bir listesini oluşturabilir ve yalnızca müşterileri görmek için bir plan yaparsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

8. Komik Olun

Twitter kullanıcıları; komik hikayeler, şakalar ve akıllı görüşler yayınlarlarsa daha fazla takipçi almaları daha olasıdır. Ancak bunu yaparken yapmacık ve abartılı bir tavır sergilemeyin. Aksi takdirde tam tersi sonuçlar ortaya çıkabilir.

9. Diğer Sosyal Ağlardan Takipçi Toplayın

Facebook, Myspace, YouTube vb. sosyal medya platformlarını kullanın ve buralardan takipçi toplamaya çalışın.

10. Katılım Sağlayın

Takipçileriniz arasında neler olduğunu görün ve onların konuşmasına katılın. Bununla beraber birçok hashtag kullanın ve trendleri takip edin.
Dilerseniz daha çabuk popüler olmak adına twitter takipçi satın al sekmesinden hizmet alabilir bu adımları daha kolayca aşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sucuris