Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur ?
Aralık 28, 2018
facebook aktiflik
Facebook Aktiflik Artırma Yolları
Ocak 21, 2019

Nasıl Youtuber Abonesi Kazanılır?

Youtube günümüzde en popüler internet sitelerinden biridir. Youtube sitesi 2000’li yıllarda aramıza katılmıştır. Youtube sitesinden dizi, film izlenebilir. Fakat son zamanlarda artan youtuberlık furyası ile youtubeda pek çok şey izleyebilirsiniz. Son dönemlerde en popüler konular; makyaj, anne-bebek, oyun, eğlence, bilim, hayvan videoları, yemek, gezi gibi konulardır. Youtuberler youtubeda abone kasmaya çalışır. Kanala gelen her tık kanal sahibinin popülaritesini artırır.

Abone Sayısının Önemi

Youtuberlar abone sayısı üzerinden para kazanırlar. Bu yüzden abone sayısı youtuberın mesleğini icra etmesi için çok önemlidir. Çeşitli hilelerle abone sayısı artırılabilir. Fakat içerikleri özgün olan kanalların abone sayısı doğal olarak kendiliğinden artar. Hiçbir kanal yüksek abone sayıları ve izleme oranlarıyla yola başlamamıştır. Youtuberlık biraz sabır işidir. Moral bozmadan videolar çekmeye ve özgün içerikler üretmeye devam edilmelidir. Günümüzde çok ünlü ve popüler olan kanallar bile birkaç izlemeyle hayatına başlamıştır. Bunu dikkate alarak youtube abone kasmak için çalışılmalıdır.

Abone Sayısının Artması İçin Neler Yapılmalıdır?

  • İçeriklerin özgün olması kalite için önemlidir. Benzer içerikleri özgün bir şekilde sunan kanal kısa sürede dikkat çekerek abone sayısını artırır.
  • Youtube gibi bir mecrada yorumlar çok önemlidir. Hemen her videonun altına yorumlar yapılır. Abone sayısının artmasını isteyen bir youtuber yorumlara önem vermelidir. Yorumlarda sorulan sorulara nazik bir şekilde cevap vermelidir. Samimi ve nazik cevaplar abonelerin dikkatini her zaman çeker. Nefret söyleminde bulunanlar her mecrada bulunur. Dikkate almamak ya da hukuki yollara başvurmak gibi iki seçenek vardır. Kötü yorumlar suç unsuru teşkil etmiyorsa dikkate almamak ve polemiğe girmemek faydalı olacaktır. İyi ya da kötü yorumlara dönüt yapılmalıdır. Bu şekilde youtube abone kasmak kolaylaşır.
  • İçerik üretirken toplumun hassas olduğu konularda yoğunlaşmak ya da gündem konularıyla ilgili içerik üretmek dikkat çeker. Üst sıralarda görünen videolar kanalın abone sayısının artmasını sağlar.
  • Like ve dislike sayısına dikkat edilmelidir. Videoların çoğu dislike alıyorsa bir sorun var demektir.
  • Videonun üst sıralarda görünmesi için youtube SEO optimizasyonu yapılmalıdır. Üst sıralarda görünen videolar demek daha çok tık ve daha çok abone demektir.
  • İçeriklerinizi sunarken kullanıldığınız dil ve üslup önemlidir. Anlaşılır bir dil ve yumuşak tonda bir üslup izlenirliği artırır. Ses tonu ve vurgu da bir diğer önemli unsurlardandır. Sözcükleri yutmadan tane tane konuşulmalıdır. Özellikle bilgi veriliyorsa anlatılan konu çekici hale getirilip anlatılmalıdır.
  • Vidoları yükleme zamanı önemlidir. Youtube abone kasmak için videoların yüklenme sıklığına dikkat edilmelidir. Çok sık içerik paylaşılırsa izleyicinin merak ve beklenti dürtüsü azalır. Çok nadir video paylaşıldığında ise abone sayısı hızla düşer. İnce ayarı yakalamak gerekir.
  • Hile yoluyla da abone artırma yöntemi vardır. Çeşitli programlar kullanılarak hile yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sucuris